nextgenerationalbania.info – Fushata per re-brandimin e Shqiperise

Qeveria e Shqiperise ka nisur nje konkurs nderkombetar per te zgjedhur agjensine e marketingut qe do te marre persiper fushaten e brandimit te Shqiperise.

Konkursi eshte i perbere nga dy faza.  Faza e pare, afati i seciles mbaron me date 30 Prill,  kerkon qe agjensite konkurruese te dergojne nje pershkrim te shkurter te strategjise, nje logo dhe nje “tag/headline” (parrulle).

5 agjensi do te zgjidhen per te kaluar ne fazen e dyte.  Ne kete faze, agjensite e zgjedhura duhet te dorezojne nje plan dhe buxhet te detajuar.

Kush do te marri pjese me mua? ;)

http://www.nextgenerationalbania.info

Toyota

Besoj kete s’e kishit vene re ndonjehere!

image

Te dish c’te duash ne jete

Para disa javesh po diskutoja me nje mik qe kishte rreth 3 muaj qe kishte lene nje pune shume te mire pa pasur asnje prospekt per pune tjeter.  Per momentin,  thjesht merrej me pune te vogla aty-ketu, dhe po mendonte te punonte disa ore ne dite si barist ne nje kafene lokale.

Miku im kishte pasur nje pune te mire ne finance.  Me rroge relativisht te larte dhe mundesi per nje karriere te mire.

“Gjergj, isha i pakenaqur!  Zgjohesha cdo mengjes duke pyetur veten ‘cfare dua?’  Nuk e kisha idene se cfare doja ne jete — s’po them qe e kam gjetur — por isha shume i sigurte qe nuk doja ate qe kisha.”

“Po kaq keq ishte situata saqe nuk mund ta mbaje dot punen dhe gradualishte te levizje drejt asaj qe doje?” – e pyeta.

“Shif, …problemi eshte se akoma nuk e di se cfare dua te behem kur “te rritem!”  Nje gje eshte e sigurte, qe nuk gjeja kenaqesi ne fushen qe kisha zgjedhur!” – ma preu.

“Po mire, si mendon se kjo koha qe je pak a shume pa pune do te ndihmoj?”

“Ehh, ja kam vendosur qe te provoj sa me shume gjera qe kam mundesi.  Ne fakt do shof mos punoj part-time ketu te Zummie’s (nje kafene e frekuentueshme ne lagje ketu ne Boston) sa per te pasur ca te ardhura minimale, e do filloj te merrem me ca idera qe kam pasur ne koke gjithmon po nuk i kam ndjekur me perpara.”

Kjo bisede me beri te mendoj pak per zgjedhjet qe kam bere edhe vete.  E zgjodha marketingun kur isha ne vit te dyte ne shkolle te larte per informatike, pasi lexova nje liber marketingu qe me terhoqi shume.  Menjehere lash drejtimin e zgjedhur e lendet e programimit dhe i hyra marketingut.  Por nganjehere pyes veten; a jam ne kete profesion sepse vertet e dua dhe me pelqen apo thjesht kam kondicionuar veten ta pelqej sepse kjo eshte diploma dhe karriera qe zgjodha kur isha 20 vjec?

Po cfare eksperience jete ka nje 20-vjecar? Dhe si mund ta dish se cfare do pa provuar nje pjese te gjere te nuancave qe ofron jeta?  Mos ndoshta sistemi qe ka krijuar shoqeria eshte gabim — pra mbaron gjimnazin dhe vec kur je 18 vjec je i detyruar te zgjedhesh nje drejtim shkolle/karriere qe pak a shume e vendos rrjedhen e jetes tende.

Nga ana tjeter kemi edhe ndikimin e prinderve.  Po nga e dine prinderit se cfare duam ne?  Ata kane nje imazh ne koke se cfare do kenaqte ata.  Pra zgjedhja e tyre eshte me teper per ata se sa per ty.  Per shembull; keta te mijte ishin 100% te bindur qe do behesha pjanist — eshte e vertete.  Ne fillore me futen ne shkolle muzike, dhe pas 4 vjetesh u detyruan te me heqin pasi nuk lashe pjese muzikore pa bastarduar ne cdo saxho.  U ben 25 vjet qe kam len pianon dhe nuk e kam prekur me me dore.  Ne fakt as gishtat nuk di me si vihen.

…nejse, por ideja eshte qe askush nuk mund te te mesoj apo tregoj se cfare te zgjedhesh apo te duash.  Kjo eshte dicka qe duhet ta besh vete, dhe vetem pasi ke provuar shume gjera.  Ne Angli (ne mos gaboj) ka nje program qe quhet Gap Year.  Ne kete program, gjimnazistet pasi mbarojne vitin e 4t, kalojne 1 vit duke i rene globit perqark. Imagjino cfare eksperience per nje 18-vjecar.  Kthehesh me nje botekuptim tjeter per jeten.  Sa ndyrshe do ishte jeta juaj sikur te kishit patur ate mundesi?

Per te pasur sa me shume eksperienca, nuk besoj se eshte e nevojshme te marresh masa drastike si ato te mikut tim.  Sidoqofte, nuk mund te vazhdosh te besh te njejten gje e te presesh qe nje dite te hapesh syte e te thuash “aha, e gjeta se cfare dua!”

Keshtu qe kam vendosur edhe vet te filloj te bej ca ndryshime, duke filluar qe nga muzika qe degjoj, e deri tek librat qe lexoj.

Po ju, e keni zbuluar se cfare doni ne jete? Nese po, si arritet ta gjeni?

Mediat Sociale: Interviste me stafin e Hoteli i Bardhe

Para pak kohesh fola per nje fushate marketingu qe kisha hasur ne Facebook mbi librin Hoteli i Bardhe.  Kjo faqe me beri pershtypje sepse nuk kisha hasur perdorim te tille te Mediave Sociale ne mbeshtetje te nje libri ne Shqiperi.

Gjate ketyre diteve ekipi i marketingut te librit eshte duke bere nje llotari ku do te jepen 8 kopje falas te librit ne Tirane.

I kontaktova nepermjet faqes dhe po vendos ketu intervisten.

Konsumerizem: Urime per fushaten interesante ne mbeshtetje te ketij libri.  Si lindi ideja te perdorni Facebook dhe Twitter, pra Mediat Sociale per promovuar kete liber?

Hoteli i Bardhe: Fillimisht menduam te krijonim fushata tradicjonale marketingu por shpejt e kuptuam qe tregu i librit ne Shqiperi eshte teper i percare dhe ekzekutimi do te ishte teper i shtrenjte.  Atehere na lindi mendimi te benim dicka ekskluzivisht online.  Ideja qe te lidhemi direkt me lexuesin …pra nje strategji “Pull”.

Konsumerizem: …domethene ju jeni agjensi marketingu? Kisha pershtypjen qe jeni pjese e shtepise botuese.

Hoteli i Bardhe:  Jo nuk kemi lidhje direkte me Ombren, por na pelqen shume cilesia e botimeve te Ombres. Jemi nje agjensi “boutique” me qender ne Durres.  …2 veta per momentin.

Konsumerizem: Para disa ditesh pash qe kishit reklamuar ne faqje nje flash-mob tek Libri Universitar.  Pati rezultat, se sikur nuk u perfol me?

Hoteli i Bardhe: Nuk pati rezultatin qe do te donim, por ne fakt nuk prisnim ndonje rezultat konkret.  Fakti qe ju bloguat mbi “ngjarjen” eshte sukses per ne.  Faqja ne Facebook sapo ishte hapur dhe ajo ishte menyra jone per te terhequr sa me shume vemendje.  Ne fund te fundit suksesi ne Media Sociale matet ne nr e njerezve qe angazhohen me faqjen tende.  Fakti qe brenda 3 javesh kemi arritur mbi  2200 “likes” dhe ne cdo dite ka mesatarisht 750 njerez  qe angazhohen duke bere “like” dhe “share” mesazhet ne faqje e ben kete fushate te suksesshme.

Konsumerizem:  …po suksesi a matet me shitjen e librit ne librari?

Hoteli i Bardhe:  Nga botuesi, statistikat paraprake duken te mira.  Libri ka shperndarje te gjere ne Shqiperi.  Sidoqofte duhet te vejme ne dukje dicka qe besoj se ti e di mire; marketingu, sidomos ai direkt tek konsumatori nuk eshte magji.

Gjithashtu, libri ne vetvehte eshte teper interesant.  Thelbi i tij eshte nje letershkembim midis Frojdit te famshem dhe nje pacjenteje te tij.  Pjesa me e madhe e angazhimit qe shohim ne faqje lidhet me citate te ndryshme nga libri.  Ne nje fare menyre edhe vete libri dhe tema na e bejne punen me te lehte.

Konsumerizem:  Po per promovimin e fundit si ju lindi ideja?

Hoteli i Bardhe:  Nuk e di nese e ke lexuar librin  “Free” nga Chris Anderson.  Aty Andersoni thote qe “falas” eshte nje motivues teper i fuqishem …mendo Google qe na jep te gjitha sherbimet falas dhe eshte kompani gjigande.  Edhe ne, duke dhene 8 kopje falas thithim me teper njerez te interesuar rreth librit, dhe motivojme ata te ndajne faqjen me “miqt” e tyre.

Ne te njejten kohe duke dhene kopje falas ja u leme ne dore lexuesve te vendosin nese libri ja vlen apo jo.  Ne fund te fundit, njerezit kane shume deshire te ndajne me te tjeret eksperiencat e mira.

Jemi te sigurte qe eksperienca me librin Hoteli i Bardhe do te jete teper e bukur.  Merre dhe ti nje kopje, lexoje dhe na thuaj c’mendon.

Konsumerizem: Do kerkoj te ma sjellin nje. Ju faleminderit per intervisten dhe suksese.

Hoteli i Bardhe: Gjithashtu.  Faleminderit nga Flori dhe une.

(Video) Canal+ ju uron gezuar Krishtlindjet

 

 

 

Flash-mob tek Libri Universitar per nje liber?

Nese nuk e keni hasur akoma, botuesit e librit Hoteli i Bardhe, kane ndermarre nje fushate interesante marketingu te zhvilluar krejtesisht nepermjet medias sociale.     Nje postim i fundit ne faqjen e Facebook-ut te librit njofton per nje flashmob tek Libri Universitar ne Tirane qe pritet te behet neser.    Do jete interesante te shihet nese do te kete rezultat fushata jashte botes se Facebookut.

Per momentin, faqja ne facebook ka mbi 700 “likes”.   Ajo qe me pelqen eshte menyra se si po perdoret faqja — pak a shume si qender “customer service” ku  njerezit bejne pyetje te ndryshme per librin dhe stafi i pergjigjet.    Une nuk e kam hasur diku tjeter kete ne Shqiperi, dhe shpresoj qe kjo te behet normative.

https://www.facebook.com/hoteliibardhe

Reklame me apo pa shije?

image

Mbishkrimi: Ramazan i Shenjte

Twitter IPO hapet rreth 80% me larte se cmimi i paracaktuar prej $26/aksioni

Po jetojme nje moment historik ala-2001 dot.com “boom”.  Tregu i ka dhene Twitter nje vleresim mbi 40 here me te larte se te ardhurat (jo fitimi, por te ardhurat vjetore).

Me pelqen shume Twitter si platforme, dhe them se ka mundesi te behet produkt i qendrueshem dhe i rendesishem si forme e medias.  Sidoqofte, per nje kompani qe nuk ka fitime (ne fakt vazhdon te humbase) dhe nuk ka nje strategji te qendrushme per t’u bere fitimprurese, vleresimi eshte i pabaza.   Sic me tha nje mik sot ne mengjes: “Ketu bie era “pump & dump.”

Me vjen keq per ata qe e blene ne mengjes me $50 aksionin.  Shpresoj ta kem gabim, por do shihemi prap pas nja 3 muajsh kur vlera te jete diku tek $12-13.

Te deshtosh perpara

Deshtimi eshte pjese e paevitueshme e jetes. Secili nga ne, heret a vone ballafaqohet me disfaten, qofte ne pune, qofte ne biznes, apo edhe ne familje a shoqeri. Problemi qendron se qe te vegjel jemi mesuar qe duhet te jemi te suksesshen ne gjithcka qe bejme. Prinderit na ndukin me idene e suksesit duke na “shtyre” te behemi doktor apo avokat (keta te mite ishin 100% te bindur qe do behesha pianist i shkelqyer, por e vetmja gje qe mesova ishte si te ikja nga mesimi qe ne klase te dyte.). Pra, pothuajse nuk ka asnje sistem qe te pergatit te deshtosh me sukses. Si rrjedhim, deshtimi na streson, na ul besimin ne vetvehte, e ne raste ekstreme con ne alkoolizem e depresjon.

Ka plot njerez qe i bejne gjerat nga motivimi per te qene te sukseshem. Une nga ana tjeter ka arritur te kuptoj qe faktori im motivues eshte frika e deshtimit. Si rrjedhim e mendoj shpesh si koncept dhe cfare do te thote te deshtosh.

Para ca kohesh me ra ne dore libri The Sandler Rules. Ky liber permbledh mesimet qe ka nxjerre David Sandler (nja nga shitesit me te suksesshem ne Amerike) gjate karrieres se tij. Libri permbledh rreth 40 mesime te ndryshme qe nga teknika shitjeje e deri tek mesime te ndryshme nga jeta. Mesimi i pare ne liber titullohet “Beje Deshtimin Shok.” Ajo qe per mua ishte thelbi i mesimit dhe qe e kam ruajtur gjithmone me vete ishte koncepti i ndarjes se deshtimit nga vetvetja. Ky koncept thote qe kur deshton, nuk deshton ti si person, por deshton roli qe po luan.

Secili nga ne luan role te ndryshme ne jete; baba, nene, moter, vella, student, mekanik …etj. Kur deshtojme, ky deshtim eshte i izoluar ne rolin qe luajme. Mund te jesh nje biznesmen i deshtuar, por prind apo vella i mire. Prandaj, kur ballafaqohesh me deshtimin, duhet te besh nje hap mbrapa e te kuptosh qe deshtim nuk do te thote deshtimi si njeri, por thjesht qe roli perkates eshte ai qe do kushtuar vemendje, ose thjesht nuk eshte per ty. Kuptohet disa role duan perkushtim (te qenurit prind, psh.), por per rolet qe kane te bejne me karrieren eshte me e lehte te vendosesh se si do ecesh perpara pa marre perbrenda brengen e deshtimit.

Para disa vjetesh po manaxhoja disa marka ne nje kompani te suksesshme globale. Kur u hap nje mundesi tjeter ne nje kompani te njohur, vendosa te lej punen qe kisha dhe ku gjerat shkonin mire, dhe iu futa me pasjon kompanise tjeter. Shpejt gjerat filluan te ndryshonin per keq. Projekte qe kisha manaxhuar me sukses me pare, ketu me dukeshin te pamundura. Fillova te bjere ne nje spirale vicjoze nga ku nuk po dilja dot. Ngaqe nuk dija te ndaj rolin tim si manaxher markash nga Gjergji si shok, vella, …individ, deshtimi filloi te me brente perbrenda, duke ndikuar edhe ne menyren si shikoja veten dhe aftesite e mija profesionale. Mu desh kohe te distancoja veten nga roli qe po luaja ne ate kompani. Me vone vendosa te beja nje rishqyrtim te vetes dhe situatave qe cuan ne “deshtimin” tim ne ate kompani. I hyra me vrull leximit mbi kete teme, dhe bera nje liste me mesime te ndryshme nga kjo eksperjence. Por ishte koncepti i roleve ai qe pati ndikim fondamental ne menyren si fillova te shoh veten dhe situaten.

Nqs jeni te interesuar rreth temes, do ju rekomandoja keto libra qe kane pasur ndikim te madh tek une.

Failing Forward nga John C. Maxwell
The Sandler Rules nga David Mattson
Seven Habbits of Highly Successful People nga Steven Covey (…ky eshte i domosdoshem!!!)
The First 90 Days nga Michael Watkins

Jam kurjoz te di se si ju ballafaqoheni me deshtimin dhe si e keni kapercyer?

SIDA + Foursquare = Reklame e papare!

image

Mbishkrimi: “Bill Johnson dhe 19 te tjere kane qene ketu.”

« Older Entries

Rreth konsumerizem.com

konsumerizem.com eshte blog qe diskuton kryesisht tema rreth marketingut dhe sjelljes se konsumatorit.