Archive for April, 2009

Infotainment – I’m pissed off, man!

I cannot stand CNN/MSNBC/FOXNEWS/LOCAL (pseudo)NEWS channels!  I am not experiencing a 3am epiphany moment — it has been, in fact, a slow process of getting disenchanted with TV in general.

Some say it’s the advent of “reality TV” that killed any serious content that was still left.  I tend to think “reality TV” is simply a symptome of a much bigger problem — the corporatization of NEWS. Read more »

Do hap biznes, do shes frike me shumice.

Degjova nje statistike te lezetshme sot:  nje institut beri nje test per te pare rolin e frikes ne vendimet e konsumatoreve.  Njerezve iu be kjo pyetje:

Kur bleni nje bilete avjoni, per cfare do te paguanit me teper:

a)  Siguracion jete nese avjoni rrezohet nga nje Read more »

Albanian Business Networking – Boston

Te frymezuar nga disa iniciativa te tjera rreth krijimit te networkeve profesionale ne Tirane, NYC e gjetke, vendosem te krijonim dicka te tille ne Boston.   Pra para disa ditesh krijuam ne Facebook grupin “Albanian Business Networking – Boston.”

Njohjet profesionale jane te rendesishmesishme, si per ata qe jane akoma ne bankat e shkolles edhe Read more »

Strategji marketingu per kohe t’keqe

picture-11

(kliko foton per ta zmadhuar)

Rreth konsumerizem.com

konsumerizem.com eshte blog qe diskuton kryesisht tema rreth marketingut dhe sjelljes se konsumatorit. Artikujt (c) Gjergj Dollani.