Archive for September, 2013

SIDA + Foursquare = Reklame e papare!

image

Mbishkrimi: “Bill Johnson dhe 19 te tjere kane qene ketu.”

Durex ju uron “Gezuar Festen e Babait”

Durex, marka e prezervativeve, ka krijuar nje reklame shume te mencur qe ve ne loje konkurrentet e vet (shih foton me poshte).

image

Reklama e Red Bull qe ka nxehur publikun anglez

Ne ditet e fundit, Red Bull ka hedhur ne treg nje reklame te re ku ve ne loje Titanikun e famshem qe u mbyt gjate udhetimit te pare ne vitin 1912.  Gazetat angleze kane shprehur indinjate per strategjine e Red Bull duke vene ne dukje se vdekja e 1500 pasagjereve nuk mund te perdoret si shaka per te shitur sa me shume pije freskuese.

Ja me poshte edhe reklama ne fjale.

 

YouTube Preview Image

E ka tejkaluar masen Red Bull me kete reklame, apo eshte thjeshte dicka pa te keq?  C’mendim keni?

 

 

Rreth konsumerizem.com

konsumerizem.com eshte blog qe diskuton kryesisht tema rreth marketingut dhe sjelljes se konsumatorit. Artikujt (c) Gjergj Dollani.