Arrowhead Beer – Ca mendoni per reklamen?

Please enable Javascript and Flash to view this Flash video.6 Responses (Add Your Comment)

 1. Reklama eshte e lezecme. Nuk e di nese nje publik shqiptar mund ta vleresoje. Mendoj qe publiku shqiptar eshte akoma i ri ne fushen e reklamave.

 2. Ne fakte kjo s’eshte reklame reale. Eshte nje “spoof,” ose shaka mbi reklamat. Ata qe kane krijuar kete, kane bere edhe nja 2-3 versione te tjera, qe per dreq duhet te pagosh t’i shohesh. Gjithashtu eshte nje minifilm interesant qe tallet me punen qe bejne repartet e marketingut …po gjeta versionin e plote do ta vendos ketu. Filmi eshte ne Anglisht.

 3. E qarte…
  nje person serjoz, duke treguar dicka serjoze, ne menyre shume serjoze (gati funebre) …dhe ai tjetri mbrapa qe sja ndin hic…. 😀

  me pelqen ideja…mbi te gjitha qe fillimi i reklames eshte shum pak interesant, ose hic fare, dhe qe nuk te jep deshiren ta shofesh deri ne fund…e vetmja gje e lezeteshme ishte ai tipi nga mbrapa 😀

 4. Ne fillim m’u duk si provinciale amerikane. lol
  Thashe ka dash ky xhaja te dali ne Tv para se te vdesi…

  Shuuuuuumeee e pavlere. Humor i trashe.
  Amerika vetem Chapelle-in ka, te tjeret te bajatosin ne maksimum.

 5. Ideja per mendimin tim eshte qe po bejme nje shaka, sigurisht, kjo nuk ndodh me produktin tone…por edhe ne se…ti konsumator i nderuar je njeri qe jeton me rrezikun, je si 007.

  😉

 6. PS. Nuk e kam degjuar ndonjehere kete marke birre, duket sikur eshte kanadeze…dikush me larg perdori fjalen provinciale, ne fakt e ka ate “look”.

  Duket si reklamat e atyre kompanive qe u cojne ilacet ne shtepi pleqve, reklama qe shfaqen vetem gjate dites, kur eshte me lire, dhe shikuesit jane kryesisht…pleq.

Leave a Reply

Formatting: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Other Entries

Rreth konsumerizem.com

konsumerizem.com eshte blog qe diskuton kryesisht tema rreth marketingut dhe sjelljes se konsumatorit. Artikujt (c) Gjergj Dollani.