Booo cfare skandali!! …reklama e vajit Fiol.

Please enable Javascript and Flash to view this Flash video.

Dy pyetje kam une:
1. Kush eshte target market?
2. …e kujt ishte ideja e reklames? (..uli duret se s’t gjuj!)

ps: ajo pjesa kur ulet prezantuesja e i shpjegon atij kalamonit t’vogel cilesine e larte te vajit Fiol eshte me e bukura! 😀21 Responses (Add Your Comment)

 1. target grupi jane kopshtet me dreke
  idene ta gjej naj tjeter

 2. Besoj planifikimi eshte bere keshtu: Pronari donte reklame te vajit, ku t’dilte n’televizor i biri vet, edhe goca e vllait. ..pastaj planifikim tjeter s’eshte bo. Vetem kan fillu direkt nga xhirimi.

 3. hehehehe sa perverse ajo s’knea kur kjo vajza i shfaqet femijes kshu si pa dashje :D! Megjithate thelle thelle edhe kapet si reklame. Targeti besoj jane prinderit, qe mbasi i jepet nje shpjegim i hollesishem dhe i merzitshem i produktit, e lidhin ate me femijen dhe pastaj do blejne vetem fiol per vogelushin tyre (s’ka problem mund ta marrin ket shprehjen dhe ta perdorin neper reklama) :D!!

 4. sikur ti shifshit pak me thelle se sa bregu i detit nuk do ishte keq, zoterinj….

  mesazhi eshte i thell, duhet nje minimum reflektim….

  jemi popull i thelle neve ore….

 5. ky cuni vogel duhet ta kuptoj se ca do me thene “balanca biologjike.”

 6. 1/
  reklama i drejtohet te rriturve,
  te rriturit = prinder,
  gjeja me e rendesishme per prinderit = femijet…
  nepermjet femijes ata i flasin prinderve…

  2/
  goca qe del nga ekrani ka per qellim krijimin e kontaktit ndermjet firmes dhe klienteve,
  dmth qe ata duan te jene sa me afer konsumatoreve…te krijohet nje lidhje, nje komplicitet….

  doni mo per belulin ??? 😀

 7. me duket, nga zeri i atij robit ne fund te reklames, se eshte bere te ata te top chanel-it.

 8. Hahaha, s’e kisha vene re kete reklame me pare, mgjse zerin nuk po ja degjoj se nuk bokse tek ky kompjuter. Ai femija sikur eshte ne cmendine me duket dhe po sheh BBF-ne. 😀
  Muret e bardha, ne dhome i kane lene nje karrige dhe nje TV, denimi me i mire per nje person qe do ta shkallosh me teper.

  Nejse gjynah Fioli.
  Te gjitha reklamat e tij: qe nga ajo me Zajminen, ajo me ate djalin qe i dhuronte gjithe ato te mira te dashures, por ajo zgjodhi vetem Fiol, ato qe shkojne ne restorant dhe porosisin ushqime, por qe i duan vetem me Fiol, kane qene per turp. S’kane asnje lidhje me realitetin aq sa duken teper qesharake.

 9. Vallahi idene me siguri e kane marre nga “Ring 1”.

 10. Ca eshte Ring 1?

 11. Eshte nje film horror, kerkoje ne Google te shohesh sa i frikshem qe eshte. 😀

 12. Absolutisht jo nga Topi. As nga BBF-ja.

  Shume shume e ka bere Tirana TV.
  Sa per reklamen…e dine keta se c’do te thote konsumim imazhi, se kjo goca ka nja 4 vjet me Fiolin.

 13. kjo qeka e frikshme fare!!
  po me te frikshmet jan ato reklamat e digitalbit:
  edhe pak do e shesin der m der me dhun!
  Tak-tak: ti!! e ke dixhitalbin? Joooo?!?!
  pse se ke ble ti dixhitalbin? po ka dy muj me ofert mor pler! Kapeni!

 14. Me pelqen ky konstatimi yt A.K. Megjithese ne pergjithesi reklamat e Digitalb jane funny, me raste te japin nje ndjesi jo fort miqesore.
  Une e kam shprehur dikur kete shqetesim dhe tek Albforumi, sidomos kur pashe nje reklame te Digitalbit ku thoshte qe “nese ju nuk keni Digitalb, me mire hidheni televizorin ne kosh te plehrave”!
  Eshte jo etike ta nxitesh per te blere produktin tend dike qe nuk ka mundesine ekonomike per ta bere nje gje te tille. Une e perkthej kete mesazh “Blije Digitalbin se ngjan si pabuks”.

 15. Nuk shof asnje problem me sloganin “nese ju nuk keni Digitalb, me mire hidheni televizorin ne kosh te plehrave!”

  Kush eshte pengesa me e madhe per Dixhitalbin? …kanalet pa pagese, sigurisht (Klan, Top, Tvsh ..etj) Si mund ta kapercesh kete pengese, duke i ulur vleren kanaleve pa pagese, sigurisht.

  Eshte pak a shume si te thuash per internetin, po nuk pate High Speed, kape hidhe ne plehra kompjuterin. S’ka pse ti vij keq atij/asaj qe eshte akoma me modem 16.6K.

 16. Pavaresisht shkase, fenomeni d?g?talb (por jo vetem) eshte nje fenomen shume shqetesues per ekonomine shq?ptare per 2 arsye:

  1. fakti qe u be lobing i fuq?shem para d?sa vjetesh, kur TV-te pr?vate ne Shq?per? transmeton?n f?lma etj. pa te drejta komerc?ale per ta bere kete. Fale ket?j lob?ngu u kalua nje l?gj qe e ndalo? kete prakt?ke. Tan? f?lmat dhe cdo gje tjeret i kem? po pa te drejta, por kesaj rredhe paguajme ne!

  2. u ver?f?kua nje shkelje e rende e kontrates nga 2 kompan?te e trensmet?m?t dixhital (tokesor dhe satel?t) kur u bene corap trensmet?met e spor?t me pagese. Mos ta hap?m fare pastaj d?skut?m?n per shkelje te l?gj?t ant?-monopl dhe marrjen e po?tave dom?nuese ne treg… po mbase kjo nuk eshte fare tema e forum?t.

  Me jepni n1 menim per kto t2ja.

 17. A.K. pse nuk shkruan nje teme ketu mbi kete piken e dyte per pozitat dominuese ne treg? ..mua me duket me interes dhe nuk di gje rreth kesaj.

 18. kjo firme be reklama pa lidhje,ne fillim nxori zajminen ne nje fabrike ,pastaj e permisoi situaten ajo shkodranja valbona peraj kur hyri ne lokal dhe kerkon vajin fiol,pastaj prap z..qe del nga vaska me cica neper duar dhe me pas shohimkete zhgararvinen qe duket sapo e ka leshuar karin dhe del per te bere reklame,dha asnjera nuk i kishte sukses vetem ne ate qe ja kopjoji bones.

 19. ka te drejt shoku ja fusin kot me keto reklam kjo firma.bona ishte me serioze dhe aktore e vertet.po kjo idiotja hyn ne lokal per te ngrene dhe nuk ka cante me vete del per te blere vaj e ku i mori leket apo para se te dalin nga lokali ja jep pronarit nje teke dhe ja nxjerr dreken falas.shume pa lidhje

 20. ku jeni fieri ? koti far keto reklamat e vajit,sidomos kjo kurva e ekonomikut e ka qelb fare.po nejse dua tju kujtoj parashkruesve se vertet ka qene reklama e bukur kur e beri Bona Peraj po kjo nuk do te thote se eshte veteem merit e saj por dhe e regjizorit dhe kush e ka filmuar.jane disa gjera

 21. kesaj i thone me la mut me shurre.mo njerez reklami i bones eshte bere ne bullgari ndersa te tjerat i kane bere ne shqiperi si te zajmines dhe kesaj jevges dhe kjo do te thote shume.a me kuptuat

Leave a Reply

Formatting: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Other Entries

Rreth konsumerizem.com

konsumerizem.com eshte blog qe diskuton kryesisht tema rreth marketingut dhe sjelljes se konsumatorit. Artikujt (c) Gjergj Dollani.