Diet Coke apo kafe?! …hmmm zgjedhje e veshtire!

photo_022007_003.jpgPash nje reklame sot qe me beri pershtypje.  Ishte nje reklame per Diet Coke, kur kanacja ishte mbeshtjell me nje karton mbrojtes nga ato per te mos u djeg nga kafja e nxehte.  Sic duket, Diet Coke po mundohet te zevendesoj kafene si pija e mengjesit.

…mmmm, me zor po pres te zgjohem neser, te hap nje kanace Diet Coke, pastaj ti fus nje dore uje syve e te laj dhembet.

photo_022007_004.jpg

photo_022007_003.jpg5 Responses (Add Your Comment)

 1. O Gjergjo,

  Shiko rss feed se nuk punon. Artikulli i fundit eshte nga 14 nentori.

  Shnet,
  ~iliri

 2. Mir e ke ti po s’di ca ti shikoj 😀 …t’shof ke forumet e wordpressit se s’mar vesh fare nga rss.

 3. hhehehe, Gjergji mua me punon RSS. ndoshta ITS duhet te nderroje linkun e RSS. Linku qe perdor une eshte: http://www.konsumerizem101.com/k101/feed .

  Nuk mund ta imagjinoj dot te pij nje pije si diet coke ne pike te mengjesit. Urime amerikaneve ne kete inovacion te ri ne fushen e shkaterrimit te stomakut, frymezimit te ulcerave dhe gjenerimit te nje arome goje si asnjehere tjeter!

 4. …se kapa..ca lidhje ka me kafen ??? (pervec kartonit qe e mbeshtjell, si kafe)
  po kjo nuk eshte light?
  nese eshte me me pak sheqer, pse nuk vene ne dukje psh mungesen e sheqerit, por e fusin si zevendesim i kafes se mengjesit :s …

  nejseeeeeeeeeee…………………..

  nuk e di nese andej nga ju ka dal apo jo, por knej nga ne (EU) ka dale Coca e re…qe quhet Coca Cola ZERO 😀 ….

  http://www.feeder.ro/coca_zero_4325215.jpg

  Sme ka rene akoma rasti ta provoj, por mesa duket nuk ka fare sheqer por ka ruajtur gjithsesi shijen e coca coles dhe vlera energjitike eshte 0.3 kcal/100ml.

 5. kjo Coca Cola Zero eshte me embelsues artificial, tipi i atij qe perdoret neper cemcakeza sugar-free. keto embelsues nuk dihen ende a jane te sigurt per shendetin, po derisa te provohet qe nuk jane, do te vazhdoje perdorimi i tyre.

Leave a Reply

Formatting: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Other Entries

Rreth konsumerizem.com

konsumerizem.com eshte blog qe diskuton kryesisht tema rreth marketingut dhe sjelljes se konsumatorit. Artikujt (c) Gjergj Dollani.