EHW, …kompania ime e preferuar!

Te them te drejten nuk i kam hyre aq thelle sa te shkoj te provoj cdo produkt te EHW-se e ta krahasoj me ato te HAKO-s. Disa me kane thene qe HAKO ka produkt me cilesor sesa EHW. Ka mundesi te jete keshtu, sidoqofte sot nuk do flas per cilesi produkti, por per cilesine e sherbimit, per te cilen EHW ne regjistrin tim merr 10 me yll!

Para disa ditesh shkova tek EHW-ja ne Durres, atje ku ka qene farmacia, prane lulishtes 1 Maji. Hyra brenda dhe (si i sjellshem qe jam 😛 ) pyeta njerin nga punetoret nese mund te beja disa fotografi. Ai mu pergjigj qe mund te fotografoja pa problem. Tek fillova te fotografoja dyqanin, njera nga shiteset me pyet:

Shitesja – “O cuni, cfare po fotografon ti?”
Une – “Ja po bej nja dy-tre poza ketu ne dyqan sepse me pelqen shume menyra si eshte sistemuar.”
Shitesja – ” Po jo mor bir, mos i bej fotografit tani, se e kemi dyqanin bosh!”

Banaku ishte plot, rafti nga pas ishte plot. U cudita nga pergjigja dhe e pyta:

Une – “Me fal, banaku eshte plot.”
Shitesja – “Jo mor bir, kjo s’eshte asgje, …duhet mbushur mire, e pastaj hajde fotografoje.”
Une – “…po ne cfare ore e mbushni, qe te vij ta fotografoj?”
Shitesja – “Qyqja mor bir, kjo mbushet 6 here ne dite!”

Vertet u cudita. Kete lloj pergjegjesije per mbarvajtjen e punes nuk e prisja ne Shqiperi. Reklamat e thjeshta te EHW-se me kane pelqyer gjithnje, por kur pash edhe sherbimin qe ofrohej neper dyqane, vertet m’u be zemra mal, qe ka biznese te cilat e kuptojne se sa i rendesishem eshte perceptimi i klientit ndaj dyqanit. Kjo tregon qe kompania udhehiqet nga vizionare dhe ka nje strukture manaxhimi te fuqishem. Shpresoj qe edhe qendra te tjera sherbimi te mesojne nga EHV-ja se si behet biznes!

Gjergj Dollani

p.s: …i bej lutje EHW-se te hedhi aksione ne markate, se me gjithe qejf do i blija aksionet!6 Responses (Add Your Comment)

 1. Dje rastisa te shikoja nje reklame te ketyre…

  blla..blla..blla…
  klientja 1 – doja nje kile sallam ju lutem
  shitesi e injoron komplet…

  klientja 2 – doja nje kile sallam EHW
  shitesi – e sherbeu, me nje buzeqeshje te madhe….

  personalisht mu duke shume fallco…plus qe ne mos gabohem rolin e shitesit e luante nje Humorist…

  Do filloj te mendoj qe ne shqiperi OSE vetem “budallalliqet” pine uje 😀
  OSE reklamat pa lidhje, pa tekst, pa kuptim, dhe mbi te gjitha te dubluara shume keq…

  nejse….

 2. jam i interesuar te kontaktoj dirket me drejtorin gjeneral per arsyje te me tutjeshme te biznesit te ti nese din dikush te me ndimoj me ndonje numer te telefonit te ti ju lutem te me sshkrun ne add bekim_275@hotmail.com flm

 3. jam djal nga kosova kam interes te kontaktoj me drejtorin e firmes EHV per arsyje te shtrirjes te biznesit te ti edhe me gjer nese dikush din si te me njoftoj me te ju lutem te me shkrun ne email bekim_275@hotmail.com flm

 4. Sa te lezetshem qe jeni more………………
  E dini qe sallami i EHW behet me mish 10-ra vjecar te ngrire ne kallepe e qe vjen nga Argjetina, Brazili e ku di une nga c’tjeter vend,,, qe vetem te mberrije ne Shqiperi do 1 muaj ose me shume. E per c’dreq reklamash e keni fjalen ju, mos valle per ate qe thote :” Sallame vetem me mish te fresket “- Zgjidhni cilesine ???
  Po te ishin me mish te fresket, 1 kg sallam do te ishte 4000 apo 5000 leke(te reja) e jo 400 apo 500 leke. Pse mashroheni kaq kollaj o Popull . E dini se cfare pislleqesh i fusni trupit tuaj ???

 5. Ah… se harrova nje detaj.
  Te gjitha reklamat qe ju i cilesoni “te bukura” te Ehw, s’jane gje tjeter vecse kopje te atyre te huaja e te perkthyera ne shqip. Kam pare fiks disa prej tyre ne TV italiane, ku edhe jetoj se shyqyr zotit kemi edhe Digitalbin ne ketej dhe shohim e bejme krahasime. Pra, marketingu dhe reklamat e EHW per mua lejne shume per te deshiruar. Po ne si shqiptare qe jemi i marim te gjitha gjerat kallup…
  Kujdes, mishi i sallamrave shqiptare eshte shume i rrezikshem…

 6. me fal por e di njeri se kush e administraton ehw?

Leave a Reply

Formatting: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>