Fushata interesante e Starbucks per Vitin e Ri

Njerezit kthejn kokat te habitur. Bejne me shenja! ..fishkellejne e mundohen te ndalojne makinen.

“Zonje, ke harruar kafene siper makines!”

Pas pak e kuptojne qe ne fakt gota eshte e njitur ne tavanin e makines, dhe jane bere pjese e fushates se marketingut te Starbucks. Jo vetem qe publiku sheh produktin, por ne te njejten kohe i perkushtohet reklames duke gjemuar nga pas makinen, ose duke reaguar ne nje menyre apo nje tjeter. Eshte e qarte qe dicka e tille nuk do te harrohet lehte, bile do te behet pjese e bisedave ne tavolinat festive te vitit te ri.

Fushata u krijua nga agjensia Creature ne Seattle (Washington, USA.)

Jemi kurjoz te dijme se c’mendoni per kete lloje reklamimi?6 Responses (Add Your Comment)

 1. Mua me duket ide gjeniale…lloji i reklames qe edhe pa e deshiruar te le ne mendje emrin e produktit.

 2. … vetem se grupi i synuar eshte shume i limituar
  sa njerez do e shohin ate!!

 3. Reklama eshte vetem per Seattle edhe nja 2-3 qytete te medha. Po imagjino psh, sikur ta shisnin ne dyqan ..me ngjitse etj. Une them do kishte plot njerez qe do e blenin per ta vene ke makinat e veta …thjesht sa per gallat per te pare reagimin e njerezve te tjere rruges. Por imagjino cfare “buzz” do krijohej!

 4. Flo ..gezuar e per shume vjet.

 5. Edhe une mendoj si E.H. eshte ide gjeniale.
  Po lexoja nje artikull sh interesant ne Business Week mbi agjencite e reklamave me te mira ne bote.

  Tregonte “small startups” nga Amsterdami jane duke thithur kontrata globale – aq te mire jane.

  nje shembull:

  Jose +10

  Kjo e kafese eshte gjithashtu shume e mencur, me e kufizuar, por e mencur.

 6. nuk po them se eshte ide e keqe, perkundrazi eshte shume e bukur, (ji gjeniale) por mendoj se do ishte me efektive ne shqiperi sesa atje.
  imagjino te dali nje xhiro neper durres do e merte vesh gjith durrsi dhe do u diskutonte masdite
  (e kuptoni se ku e kisha idene)

Leave a Reply

Formatting: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>