Gazeta Shqiptare keqperdor marken nderkombetare Bluetooth!

Miqte tane tek Peshku pa Uje na vune ne dukje rastin interesant te revistes se re te thashethemeve Bluetooth qe publikohet nga Gazeta Shqiptare.

Na vjen shume keq, kur mendojme qe Media kudo ne bote eshte ne paravijat e luftes kunder vjedhjes se prones intelektuale (perfshire ketu dhe markat), ndersa Gazeta Shqiptare ben hapa ne drejtim te kundert.

Sic dallohet qarte nga logo e revistes, kjo nuk eshte adoptim, por nje vjedhje flagrante e imazhit te nje marke.  

Ju ftojme te lexoni thirrjen e Peshku pa Uje tek ( http://www.peshkupauje.com/skandal-gazeta-shqiptare-vjedh-logon-dhe-emrin-e-bluetooth/2006/11/16/ )8 Responses (Add Your Comment)

 1. une mendoj se e kane vene emrin per shkak te thashethemeve dhe videove qe shperndahen me bluetooth neper bllok (Tirane)

 2. Qart qart …edhe une besoj se ajo ka qene arsyeja.

 3. Ke peshku pa uje, e ben skandaloze….sikur kush e di se cfare ishte bere….
  te thuash ti fundi i botes….

 4. Kush eshte marka nderkombetare bluetooth me???po ikni ere mos ja fusni kot
  Sjkruani ate qe eshte per t`u shkruar o “gazetare” te mjere

 5. Emri Bluetooth eshte emer produkti dhe eshte i mbrojtur. Eshte njelloj si te vesh emrin e revistes Coca-Cola.

 6. e ca ka te keqe ta quash gazeten coca cola aq me mire kur te jete vere ,ke shkuar ne plazh nen rrezet e diellit kalon kohen duke lexuar coca colen (shih sa bukur qe doli reklama nje here )hahaha……………

 7. me ca kane filluar te merren keta gazetaret a thua ti se s’ke me cfare te merreshh ne kete vend te dhemb koka t’i lexosh keto gazetat eshte e habitshme ne kete vend kane shkuar cmimet ne stratosfere mezi arrin njeriu i shkrete te nxjerre buken e gojes ,ke frike te semuresh se spitalet jane ne dite te hallit e mjeket pervecse te te paafte , te piset , etj shofin te duart per leke ,shkollat shqiptare po marrin fund ;studente qe s’kane godine dhe bejne mesim “rrugeve “e po marrin ca letra hallvaxhiu ne vend te dipllomave per te4 cilen kane lene trute 4 vjet e keta me shkojne e me merren me ca idjotesira

 8. Haha! Albania and intellectual property rights. Shiko disa nga .al emrat qe kane rregjistruar njerezit: aol.al, Yahoo.al, expedia.al, google.al and other nonsense that was popular in the pre-cybersquating law days.

Leave a Reply

Formatting: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Other Entries

Rreth konsumerizem.com

konsumerizem.com eshte blog qe diskuton kryesisht tema rreth marketingut dhe sjelljes se konsumatorit. Artikujt (c) Gjergj Dollani.