Love – Sellers…kush do pak dashuri??? Me çmim te arsyshem sigurisht…

Na ishte njehere…keshtu fillojne me duket te gjitha historit e bukura…dhe perfundojne sigurisht me : jetuan pergjithmon te lumtur…

HKVBSBC

… Sot dashuria eshte komercializuar, biles eshte bere nje nga tregjet me interesante dhe kerkesa eshte gjithmone e ne rritje.

E njihni Meetic???…Eshte websiti nr 1 ne evrope per njohjet virtuale, (qe kalojne ne njohje reale).

Presidenti i kesaj kompanie eshte nje dyzetvjeçar qe pati nje ide apsolutisht gjeniale, vetem duke ngrene darke me shoqerin e tij…thjeshte duke biseduar rreth tavolines me miqte qe po i qaheshin (deshperimisht 😀 ) se nuk kishin mundesira njohje si rrjedhoje e kohes se lire te kufizuar, ose qe nuk kishin aq shume zgjedhje.

Ne vazhdim ky personi, mendoi te bente nje web site per njohje…si rrjedhoj sot kompania e tija ben 30milion euros ne vite, dhe ka me shume se 17milion te abonuar.

Menyra e funksjonimit : Kush shpenezon me shume pare dhe ka me shume nevoje per njohje te gjinis se kunder ? Meshkujt … ok per meshkujt siti do jete me pagese, 29euros ne muaj (varion sipas shtetit), çfare duan meshkujt ? Femra…(bingo) atehere le te jete gratis per femrat…pse jo,ne fund te fundit ato do e bejne punen finale.

Por jo edhe kaq e thjeshte, konsumatori duhet te ishte i kenaqur me sherbimin, si rrjedhoj duhet qe te evitohen sa me shume budallalliqet keshtu qe ishte e detyrushme vendosja e Moderatoreve (me pagese sigurisht) qe te kontrollonin pjesemarresit, te çensuronin, apo te ndalonin “tregetimin e seksit” (duket pak e habiteshme por keto lloj sitesh jane trotuari me i mire )

Bazat e konceptit: 1/ etika 2/sikuriteti 3/inovimi i teknologjis

Reklama me e mire per ta? Eshte ajo qe ata quajne “HAPPY ENDS”, dmth çiftet qe perfundojne ne martese,fotot e marteses sigurishte perfudojne ne librin e arte.

Fatekeqesisht zonja dhe zonjusha duke filluar nga 2007 do te behet me pagese edhe per gjinine femerore, sepse u vu re, qe perdoruset femra tashme ishin po aq shume sa meshkujt, keshtu qe …(mos me pyesini per çmimin sepse nuk e di …akoma 😀 )

Dhe per ta perfunduar: …All you need is Meetic 😀 …5 Responses (Add Your Comment)

 1. nuk para besoj ne keto lidhjet virtuale, sidomos ne keto vendet si shqiperia qe njerzit jane te etur per seks, dhe abuzojne shume

 2. Digjo 🙂 kam degjuar per nje liber qe quhet “Minjte dhe njerzit”
  e ka shkruajtur njeri qe pasi “zbuloi” internetin dhe pikerisht sitet e stilit Meetic sikur zbuloi ameriken 😀
  sepse ne 1 vite (12muaj, 365dite, 8760ore etc etc etc ….zgjidh ke te duash) arriti te shkonte me 52 femra (ne mos gabohem per numrin) …
  Kjo qe thua ti eshte mese e vertet…ndodh shume shpeshe…porrrrrrrr abuzimet i ke edhe ne jeten reale me nje tip qe e takon rastesisht ke cepi rruges…nuk e eviton dot, thjesht ne internet ndoshta ke me shume mundesi abuzimi se sa ne jeten reale.

 3. e kisha fjalen qe deklarohen si femra dhe ne fakt jane meshkuj, etj
  eshte e vertete qe po ti hysh asaj pune nuk del pa gje
  une kam dhe pak eksperience ne kete fushe por jo nepermjet internetit por nepermjet telefonit

 4. Kjo qe thua ti, eshte e sigurt qe ndodh, porrrrrrr (edhe pse behet fjale per meshkuj 😀 ) duhet te ishte shume idjote nga ana e nje mashkulli te paguante 30euros ne muaj vetem per te bere kesi gjerash duke ditur qe mund te kesh shume me shume se sa nje gallate (duke pasur parasysh qe qellimi final eshte takimi )… pastaj them se kur vjen nje fare moshe sikur i lejne robt keto lojra…

  pislliqet qe behen me shume jane (un njof ca veta dmthqe jane bere eksperta) …qe jane te martuar edhe shkojne kalojne kohe te mire me personat qe takojne…edhe pastaj nuk i ritakojne me …

 5. SHUM QART AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA QIKJO FOTO KREJDEVE QIKAVE JA HA UNE

Leave a Reply

Formatting: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Other Entries

Rreth konsumerizem.com

konsumerizem.com eshte blog qe diskuton kryesisht tema rreth marketingut dhe sjelljes se konsumatorit. Artikujt (c) Gjergj Dollani.