Pepsi vs Coke

Nje djal i vogel di c’eshte zgjedhja…

Please enable Javascript and Flash to view this Flash video.5 Responses (Add Your Comment)

 1. ..cuditerisht, gjithmon kam pelqy Pepsin mbi Cocan.

 2. Une asnjehere s’jam ne gjendje te dalloj ndryshimin por reklama ama ishte e lezetshme 🙂

 3. Un personalisht mendoj se ne fund te fundit kjo reklame nuk eshte edhe aq negative per Coca-colen …
  Ok reklama tregon se femija preferon Pepsin, por ne fund te fundit i ben ne te njejten kohe reklam edhe kundershtarit nr 1.

  Nuk me mbahet mend se kush e ka shkruajtur por jam shume dakort me shprehjen :
  -Me mire te flasin per ju negativisht, se sa mos te flasin fare …

 4. po E.H ke te drejte me mire te flasin negativish se mos te flasin fare. se pas nje kohe detajet qe fliten harrohen nuk i kujton njeri. mbehet mend vetem emri… shume e sakte po ketu behet fjale per nje konkurence te pa drejte, ofendim……

 5. pr_expert…mos ngaterro publicitetin krahasues edhe ate te pa drejte…

  Mendoj se eshte e mundeshme te besh krahasime (por mbi baza te verteta) apo te citosh nje marke tjeter, por jo ta ulesh apo te besh komente ofendus…

  Nje rast i till ka ndodhur me 2 operator telefonik…le ti quajm “A” dhe “B ”
  “B”-ja nxori nje mesazh publicitar te tille:
  -Akoma klient ke “A”-ja??? Sa gjunah…

  Operatori “B” u denua duke paguar nje demshperblim (shume minimale per ta) dhe ju kerkua te ndalonin menjehere kete publicitet. Dhe vetem kaq…

  Keshtu qe reklama me siper nuk me duket edhe kaq ofenduse ne fakt, per mua eshte thjeshte krahasuse…

  Aktualisht cdo shtet ne Evrope aplikon ligjet e veta mbi konkurencen e pa drejte, por parlamenti Evropjan ka miratuar ne 2005-n nje ligj te perbashket pikerisht per konkurencen e pa drejte qe do te aplikohet kur keto ligje te shkruhen ne Gazeten Zyrtare te Komunitetit Evropjan (merr mjaft kohe kjo pune).

Leave a Reply

Formatting: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Other Entries

Rreth konsumerizem.com

konsumerizem.com eshte blog qe diskuton kryesisht tema rreth marketingut dhe sjelljes se konsumatorit. Artikujt (c) Gjergj Dollani.