Reklama e Red Bull qe ka nxehur publikun anglez

Ne ditet e fundit, Red Bull ka hedhur ne treg nje reklame te re ku ve ne loje Titanikun e famshem qe u mbyt gjate udhetimit te pare ne vitin 1912.  Gazetat angleze kane shprehur indinjate per strategjine e Red Bull duke vene ne dukje se vdekja e 1500 pasagjereve nuk mund te perdoret si shaka per te shitur sa me shume pije freskuese.

Ja me poshte edhe reklama ne fjale.

 

YouTube Preview Image

E ka tejkaluar masen Red Bull me kete reklame, apo eshte thjeshte dicka pa te keq?  C’mendim keni?

 

 Leave a Reply

Formatting: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Other Entries

Rreth konsumerizem.com

konsumerizem.com eshte blog qe diskuton kryesisht tema rreth marketingut dhe sjelljes se konsumatorit. Artikujt (c) Gjergj Dollani.