Seksi ne reklamim (printet sugjestive)

Megjithese debati vazhdon rreth kesaj teme, seksin dhe mesazhet sugjestive i shohim kudo.

Ne brendesi te temes do te gjeni nje permbledhje me disa reklama te tilla.

Cfare mendoni rreth ketij lloj reklamimi? Ja arrin qellimit per te reklamuar produktin? A kuptohen apo keq-interpretohen nga bleresit?

 

Reklame per Volvo
volvo.jpg

Club FR – mesazh subliminal

subliminal_advert.jpg

Playboy.nl – s’e kisha pare ndonjehere mouse-in me kete sy 😀

mouse.jpg

Harley Davidson – Jam kurjoz te di si e interpretoni kete reklame

jug.jpg

Gucci

gucci1222_big.jpg

Che – Reviste per meshkuj (..dua edhe une si kjo telekomanda!)

che.jpg

Sandale Candies

candies-couple-about-to-ha.jpg

Buka – …hmm buka?!

bread.jpg

Reklame birre
beer.jpg

Sony Playstation 2 – orgji butonash

14044-adultery_ps_press.jpg10 Responses (Add Your Comment)

 1. …Duket qe ka ardhur dimri….se duan te nxefen njerzit… 😀

  Mua me pelqen kjo reklama e Gucci-t dhe kjo e PSP2.
  Gjergji, nuk e di nese po e ve re formen e butonave…te thot gje??? (normalisht duhet 😀 deja vu??? )

 2. Ai butoni rrumbullak paska lesh te gjoksi :D! Mua me pelqen ao e bukes dhe e volvos se jane me explicitet dhe njekohesisht te pafajshmet. :D!

 3. mu kjo Sony Playstation m’pelqen shume. …kapni icik detajin qe burrit qe hyn ne shtepi ne krah te djathte.

 4. Ne Evrop (nuk e di per ju te tjeret ne US apo Al) ato format e butonave kan kuptim tjeter.

  Dmth futen ke “akordi prinderve” jane shenjat qe fihen ne fund te ecranit per te treguar grup moshat qe mund te shikojne

  X – per +18
  katrori – per +16
  trekendeshi – per +12
  rrethi – per +10 (me duket se kam pare shume here)

  Gjithsesi, ne fakt ideja qe me erdhi ne mendje kur e pashe eshte kjo : PS2 eshte per te gjithe, femra dhe meshkuj, nga me te rinjte ke me te rriturit…

  Ka mundesi mos ket te bej fare gjithashtu 😀

 5. e keni pa posterin e mjaftit tek peshku qe ka bere namin?

  🙂

 6. E pash posterin e Mjaftit tek peshku edhe vallai s’e mar vesh pse duheshin vene kembet e femres.

  C’te keqe kishte “shkunde voten” si slogan, qe ne te njejtin vend duhet te vesh edhe kembet e femres. Apo kushedi, nese me perpara “Shkunde” te sillte nder mend kur e shkundje mbasi mbaroje pune ne banje, ..e tani duke shtuar kembet e femres, te shkon mendja te shkundesh dicka tjeter?!

 7. Per mua personalisht reklama Canties me pelqen dhe eshte nje pamje sipas mendimit tim shume exituese,

 8. Interpretimi im per reklamen e Harley Davidson eshte qe me duket si grua shtazene ne muajin e nente ku kerthiza i ka dale mbi bark.
  Volvo pakez banale, po fundja neper iluzione rritemi.

  Nuk di ne ka pare Gjergji reklamen e modelit te fundit te mercedesit?

 9. reklamen e mercedesit nuk e kam pare.

  Reklama e harley Davidson me duket ne fakt si gjoksi i nje femre. Per mendimin tim, ideja e asaj reklame eshte qe motori eshte si nje femer e bukur, dhe ti japesh ati lloj motori eshte njesoj si te besh dashuri me nje femer qe dashuron. Te vesh doren mbi motorr eshte si te perkedhelesh lehte gjokset e nje femre qe dashuron.

  ..e paskam marr Harley’n me shume eksitim.

Trackbacks:

Leave a Reply

Formatting: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Other Entries

Rreth konsumerizem.com

konsumerizem.com eshte blog qe diskuton kryesisht tema rreth marketingut dhe sjelljes se konsumatorit. Artikujt (c) Gjergj Dollani.