Shef rrushi rrushin …e humbet origjinaliteti

david-elsewhere.jpgPara disa kohesh ne internet doli nje video e nje cuni qe po konkurronte ne nje konkurs shkolle me rutinen e tij si robot.  Vidjon e gjen kudo ne YouTube (kerko “robot dance”).   Vertet kur e pash per here te pare, u mahnita.  Ky cun, David “Elsewhere,” sic e therrasin, kishte nje menyre shume interesante imitimi te nje roboti.

Sidoqofte, kohet e fundit, nuk ka mbetur reklame apo marke, pa e marre si personazh, ose pa imituar kercimin e tij.  Aq shume vihet re qe eshte Davidi, saqe kam filluar te mos i pelqej hic.  Me duket sikur humbet produkti, e vihet ne plan te pare kercimi i tij.  Mirepo ngaqe eshte i njejti stil, i humbet origjinalitetin edhe reklama.  Me poshte kam vene disa reklama ku figuron David.

Sidoqofte, mund te them qe reklama e Golf GTI me pelqen vertet.

IPod

Golf GTI

Seven11 – Slurpee

Heineken

Pepsi – Samba

…mjaft mo se m’duket sikur po kerkoj per t’njejten reklame.6 Responses (Add Your Comment)

  1. mu m’pelqeu ajo me IPod

  2. Ajo e Golf me pelqen sepse ideja eshte marke e vjeter, model i ri. Keshtu edhe puna e kenges Singing in the Rain, kenge e vjeter, performance e re.

    dmth komplimentojne njera tjetren.

  3. Mua me pelqen ajo e Heineken dhe e Pepsit 😀 … qamet te lezeteshme

  4. Te pelqyn me shume se ajo e Golfit?

  5. …eeeeeee…po….

  6. ndoshta duhet ven vidjo e ketij cunit qe thua ne shkrim qe te dim te bejme krahasimin.

Leave a Reply

Formatting: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Other Entries

Rreth konsumerizem.com

konsumerizem.com eshte blog qe diskuton kryesisht tema rreth marketingut dhe sjelljes se konsumatorit. Artikujt (c) Gjergj Dollani.