Sot: Dita me e madhe e reklamave!

2005_colts_bears.jpgSot ne oren 4 pasdite (me oren e New York) fillon ndeshja finale e kampionatit te futbollit Amerikan, midis Chicago Bears dhe Indianapolis Colts. Interesant eshte fakti qe rreth 1/3 e telespektatoreve e shikojne jo per ndeshjen, por per reklamat qe do jepen. Kjo ngjarje vjetore eshte kthyer ne konkursin me te madh e me te shtrenjte te reklamave. Cdo vit kompani te ndryshme paguajne me miliona dollare per te vene nje reklame te tyren gjate pushimeve te lojes.

Cmimi i reklamave kete vit: 2.6 miljon dollare per nje spot 30 sekonda. Kete vit Pepsi dhe Coca Cola do te shfaqin reklamat e tyre. Eshte bere tradite qe reklamat qe jepen jane te reja dhe shume terheqese. Ka raste qe nje reklame te krijohet vetem per t’u shfaqur 1 here gjate ndeshjes dhe nuk shfaqet me kurre.

Per ata qe kane mudnesin te shohin ndeshjen, na thoni cilat rekalama ju pelqeyen me shume. Per ata qe s’kane mundesi, do mundohemi te vendosim reklamat ne kete teme qe ti shihni edhe ju4 Responses (Add Your Comment)

  1. Po pas ndeshjes, ska mundesi me i gjet keto reklamat ne internet ???

  2. varet …ka ca qe jepen direkt, ka ca te tjera qe duhet t’shkosh tek nai faqe me pages me i pa. Po gjeta linkun e atyre qe jane falas do e vej ktu.

  3. ktu i keni te gjitha reklamat…
    http://sports.aol.com/nfl/superbowlads

  4. Sa per kurjozitet, Chicago Bears humbi — Indianapolis Colts fituan.

    Persa i perket reklamave, mua me pelqeu shume reklama e GM me robotin qe pushohet nga puna (do mundohem t’vej reklamen kur ta gjej 😀 )

    Ndersa nga reklamat e tjera, me pelqyen reklamat e CareerBuilder.com. Reklamate tyre me kane pelqyer gjithmon.

Leave a Reply

Formatting: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Other Entries

Rreth konsumerizem.com

konsumerizem.com eshte blog qe diskuton kryesisht tema rreth marketingut dhe sjelljes se konsumatorit. Artikujt (c) Gjergj Dollani.